• امروز : شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 July - 2024
5
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم خبر داد:

رشد ۸۰ درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد قم در ۵ ماهه نخست سال جاری/ حمایت از ۶۶۰۰ خانواده ایتام و محسنین

  • کد خبر : 2395
  • ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۳
رشد ۸۰ درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد قم در ۵ ماهه نخست سال جاری/ حمایت از ۶۶۰۰ خانواده ایتام و محسنین
سپهر فردا/ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم، بیان کرد: در ۵ ماهه نخست سال گذشته کمک‌های مردمی ۱۰۲ میلیارد تومان بوده و امسال این عدد به ۱۸۵ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیی سپهر فردا، حجت‌الاسلام محمدطاها مهری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز ۲۹ شهریورماه با موضوع گزارش عملکرد سال جاری و جشن عاطفه ها با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، عنوان کرد: در راستای شفاف سازی عملکردها این آمادگی را داریم که با اصحاب رسانه جلسات متعددی داشته باشیم؛ نقش فعالین عرصه رسانه در اطلاع رسانی پویش‌ها و رویدادهای مردمی در سطح جامعه بسیار تأثیرگذار است.

۲۱ هزار ۶۷۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد استان قم

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی استان قم تقریبا ۲۱ هزار ۶۷۰ خانواده را تحت پوشش دارد و در مجموع از ۳۸ هزار و ۹۳۹ نفر حمایت می‌کند، افزود: بر اساس اسناد بالادستی در ۵ حوزه حمایت و سلامت خانواده، اشتغال و خودکفایی، مسکن، امور فرهنگی و توسعه مشارکت‌های مردمی ارائه خدمت می‌کنیم.

مهری ادامه داد: در حوزه حمایت و سلامت خانواده به ۲۰ هزار و ۲۶ خانواده در ۵ ماهه نخست سال جاری بیش از ۹۱۲ میلیارد و ۳۱۷ میلیون ۸۰۰ هزار ریال کمک معیشت پرداخت شده است؛ همچنین ۷۴ مورد کمک به رفع سوء تغذیه مادران باردار و شیرده به ارزش ریالی ۱ میلیارد و ۹۴۱ میلیون تومان انجام شده است.

ارائه خدمات ویژه درمان به ۱۱ هزار و ۴۵ نفر از مددجویان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با بیان اینکه به ۱۱ هزار و ۴۵ نفر از مددجویان خدمات ویژه درمان ارائه کردیم، اظهار کرد: به ۲ هزار و ۹۰۸  نفر از مددجویان در خصوص تجهیز درمان بیماران خاص و صعب العلاج و به ۶۷۸ نفر در قالب پرداخت حق بیمه اجتماعی ارائه خدمت کردیم.

وی بیان کرد: در مجموع در حوزه حمایت و سلامت خانواده مددجویان تقریبا ۱۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و همچنین جمع تسهیلات پرداختی در این بخش ۳۱ میلیارد تومان بوده است.

مهری یادآور شد: کمک به اجاره مسکن، کمک به امر ازدواج نیازمندان، پرداخت وام‌های ضروری و همچنین ۲ هزار و ۶۰۳ کمک‌ موردی به افرادی که مستمری ماهیانه از کمیته امداد دریافت نمی‌کنند، رسیدگی به ۶۷ پرونده حقوقی، تامین لوازم ضروری زندگی برای ۵۵۷ نفر از مددجویان بخش دیگری از خدمات ما بوده است.

پرداخت ۵۸ مورد وام اشتغال در سال جاری با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال

وی تاکید کرد: پرداخت ۵۸ مورد وام اشتغال در سال جاری با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، پرداخت ۳۰ مورد وام قرض الحسنه، ۳۲ مورد کاریابی و ۷ مورد آموزش کسب و کار از جمله اقدامات در حوزه اشتغال و خودکفایی است.

مهری با اشاره به اینکه ایجاد ۵ هزار و ۳۰۰ اشتغال برای استان قم در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در حوزه اشتغال و خودکفایی در ۵ ماهه نخست سال جاری اعتباری بالغ بر ۳۷۹ میلیون ۱۷۴ هزار ریال در زمینه کاریابی و آموزش کسب و کار و به طور کلی ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی افزود: در حوزه مسکن، ۲ مورد کمک به خرید مسکن مددجویان، ۹۸ مورد تعمیر مسکن، ۳ مورد کمک به احداث و تکمیل مسکن با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد ۳۸۶ میلیون و ۱۶۹ هزار ریال انجام شده است.

۷ هزار و ۹۳ دانش آموز و ۶۶۶ دانشجو در استان قم تحت پوشش کمیته امداد هستند

مهری با بیان اینکه ۷ هزار و ۹۳ دانش آموز و ۶۶۶ دانشجو در استان قم تحت پوشش کمیته امداد هستند، عنوان کرد: برگزاری ۷۱۰ اردوی آموزشی، تربیتی و زیارتی، ۱۰۶۷ مورد آموزش مهارت‌های زندگی، ۱۷۴ مورد ارائه خدمات آموزشی و تربیتی به دانش آموزان و دانشجویان مستقر در کانون‌های فرهنگی کمیته امداد، ۷۹ مورد تامین شهریه دانشجویان مددجو، ۷ مورد کمک هزینه تحصیلی، ۲ هزار و ۳۳ مورد مشاوره تخصصی توسط کیلینیک رز (راه زندگی) از جمله اقدامات فرهنگی کمیته امداد امام خمینی استان قم در ۵ ماهه نخست سال جاری با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ۵۳ میلیون و ۶۸۵ هزار ریال بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم، افزود: قالب رویدادها و پویش‌های ما در حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی است و این اطلاع رسانی به عهده اصحاب رسانه است؛ در حوزه صدقات مردم استقبال خوبی دارند و استان قم رتبه اول را در کشور دارد.

حمایت از ۶۶۰۰ خانواده ایتام و محسنین توسط ۳۷ هزار حامی

مهری با تاکید بر اینکه ۶  هزار و ۶۰۰ خانواده ایتام و محسنین توسط ۳۷ هزار حامی حمایت‌ می‌شوند، گفت: حامیان خوبی در استان قم داریم به همین جهت سرانه دریافت ماهانه ایتام ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که بالاتر از میانگین کشوری است.

وی بیان کرد: ۱۰۹ مرکز نیکوکاری در مساجد حضور دارند که محله محور و مردمی هستند و خدمات ۵ گانه کمیته امداد را به صورت محلی به افراد نیازمند ارائه می‌کنند.

پیش بینی ۲۰۰ میلیارد ریال درآمد برگزاری جشن عاطفه‌ها

وی از برگزاری جشن عاطفه ها در آستانه سال تحصیلی جدید نیز خبر داد و گفت: هفت هزار دانش‌آموز امسال در قالب جشن عاطفه‌ها خدمات می‌گیرند.

مهری با اشاره به اینکه در آمد حاصل از برگزاری جشن عاطفه‌ها در سال گذشته ۱۲۷ میلیارد ریال بوده است، عنوان کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ میلیارد ریال درآمد در قالب این جشن حاصل شود که تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال آن تامین شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم، بیان کرد: در ۵ ماهه نخست سال گذشته کمک‌های مردمی ۱۰۲ میلیارد تومان بوده و امسال این عدد به ۱۸۵ میلیارد تومان رسیده است.

رشد ۸۰ درصدی پرداخت صدقات در استان قم

وی با اشاره به رشد ۸۰ درصدی پرداخت صدقات در استان قم یادآور شد: بیشترین پرداخت صدقه در سطح کشور را استان قم دارد و حتی در کرونا با توجه به کاهش آمار سفرها و ورود زائرین، مردم استان قم در حوزه پرداخت صدقه پیشرو بودند و روند صعودی را در این زمینه شاهد بودیم.

لینک کوتاه : https://sepehrefarda.ir/?p=2395

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.